Hakkımızda

İncir Pazarı, gıda sektörünün önde gelen kuruluşlarından YÖRETAT tarafından incir ve incir ürünleri üretim, işleme, ihracat ve toptan, perakende satış faaliyetleri amacıyla kurulmuştur.


Hedefimiz; mucizevi İncir çeşitlerini yılın 365 günü tüketiciye ulaştırmak. Ve bunun yanı sıra aktar, kuru yemiş, market, otel, catering ve yöresel ürün satan mağazalara ayrıca seçkin incir tüketicilerine servis arabamızla sevkıyat ve adrese teslim hizmetler sunmaktır.


Toptan İncir ihtiyaçlarınızı organik ve sağlıklı ürünlerimizle şirketlere özel hizmet anlayışını benimseyerek “İncir Pazarı” farkını sunuyoruz. Ayrıca, özel olarak hazırladığımız ürün paketlerimiz dışında, ihtiyaçlarınız doğrultusunda sizlerin de oluşturabileceği paketlerle ayrıcalık yaratabilirsiniz.


Söz konusu gıda olunca lezzetin bozulmaması ve soğuk zincirin muhafaza edilmesine oldukça önem vermekteyiz. Bu yüzden paketlenen ürünlerin en taze şekilde ulaşabilmesi için çeşitli yöntemler geliştirdik. Yeni nesil kargolama metodu sayesinde orijinal lezzetleri ile en taze haliyle adresinize teslim ediliyor.


Türk ve Dünya mutfaklarının vazgeçilmez tatlarından biri olan incirin uluslararası ticaretinin yapıldığı Aydın yöresinin kaliteli kuru incirleri üreticiden tedarik edilir. Ardından incirler elde tek tek seçilerek boyutlarına ve kullanılacağı ürün çeşidine göre ayrılır. Sonra bu incirler yıkanır, kurutulur ve bozulmasını önlemek amacı ile -40 derecede şoklama depolarında şoklanarak içindeki mikroorganizmalar etkisiz hale getirilir. Özel ambalajına yerleştirilene kadar soğuk hava deposunda muhafaza edilen incirler tekrar kontrolden geçirildikten sonra İncir Pazarı'nın özel ambalajlarıyla paketlenir. İncir Pazarı bir YÖRETAT iştirakidir.