İncir Yaprağı

Posted byadmin28/09/20160 Yorum(lar)İncir,

İncir Yaprağı, doğada yetişen mucize bir bitkidir incir yaprağı, ayrıca yatıştırıcı etkiye de sahiptir. İncirin hem meyvesi hem de yaprağı ile sütü oldukça çok faydalıdır. Elde çıkan siğiller için mucize bir çözüm incirin sütüdür. Çünkü henüz körpe olan incir yaprağının sütü özellikle siğiller için en iyi çözümlerden birisidir. Bunun için körpe incir yaprağını kopardığınızda sızan sütü siğile sürebilirsiniz. Bir kaç defa düzenli olarak körpe yaprağın sütü siğile sürüldüğünde siğiller tam anlamı ile yok olmaktadır. Ayrıca körpe incir yaprakları ile hazırladığınız lapa, vücudunuzda ortaya çıkan çıbanların olgunlaştırıldıktan sonra başlarını çıkararak içini dışarı akıtmasın da çok etkilidir.

 

İncir Yaprağı, bu yaprağın diğer faydalarından biriside kuru incir yaprakları ile hazırlanmış olan dekoksiyon özellikle hemoroit rahatsızlığına ve çıbanlara karşı çok etkilidir. Ayrıca körpe incir yapraklarının güneş görmeyen ve açık havadar yerde kurutulması gerekmektedir. Kurutulmuş körpe yaprakları öncelikle parçalanır, daha sonra 2 ya da 2 tatlı kaşığı kadar incir yaprağını bir bardak su ekledikten sonra cezvede yaklaşık yarım saat kaynatın. Hazırladığınız incir yaprağı suyunu temiz bir bez ıslatarak hemoroitin meme başına sürüler hatta çıbanların da olduğu yere sarabilirsiniz.Ayrıca hemoroit rahatsızlığı olan kişiler incir yaprağını kaynatarak gün içerisinde 2 ile 3 bardak içebilirler. Özellikle incir yaprağından hazırlanan lapada basur memesinin üzerine sarıldığında büyük olan çıbanı gözle görülür ölçüde küçültmektedir. Vücuttaki irinli olan çıbanlara uygulandığında içinin pisliği ile beraber dışarı akmasının ve temizlenmesini sağlamaktadır.

 

İncir Yaprağı, ayrıca körpe incir yaprağının lapası özellikle yanık ağrılarını oldukça azaltan bir etkiye sahiptir. Akrep ya da örümceğin sokmalarına da incir yaprağının sütü sürülerek ovulur ve faydalıdır. İncir odununun külü ile distile edilen suyu sinir ağrısına ve çok ağır yaralara da oldukça faydalı olmaktadır. Meydana gelen kuduz vakasın da ise, çoğunlukla taze incir ya da ham incir ağacının yaprakları kullanılmaktadır. İncir yaprağı hem doğal hem de bitkisel bir tedavi olanağı sunmaktadır. Varis rahatsızlığına incir yaprakları oldukça etkilidir. Bir litre suyun içerisine eklenen beş adet incir yaprağı kaynatılır ve bir bardağı içilir. Geriye kalan incir yaprağının suyu ılıdıktan sonra varis olan bölgeler sürülerek uygulanır. Bu işlemi 21 gün boyunca düzenli olarak yapıldığı zaman varisli bölgenin düzeldiğini fark edeceksiniz. Körpe incir yapraklarını kaynatarak suyu içildiği zaman karında meydana gelen ağrıya ve bademciklerde oluşan iltihabı büyük ölçüde iyileştirmektedir. Ayrıca guatr rahatsızlığı olan kişilerde taze incir yaprakları ezilir ve temiz bir bezin üzerine yayılır. Daha sonra guatr olan bölgeye sarılır, bu işlem guatr tam anlamı ile geçinceye kadar devam edilmelidir. Düzenli olarak yapıldığında tam sonuç alınmaktadır. Ayrıca taze incir yaprağı sıkılarak temrenin üzerine sürülür ise oldukça iyi geldiğini göreceksiniz.

Leave a Comment